O weeding planerze słów kilka..

 

Idalia Czarnocka – wedding planner & designer.

Jakie problemy rozwiązuje młodej parze  konsultant ślubny?

Praktycznie wszystkie! Zawsze uprzedzam Pary Młode, że nie mogę za nich wziąć ślubu lub podejmować ostatecznych decyzji ale w przypadku pozostałych elementów zawsze jestem w stanie pomóc. Najczęściej moje Pary Młode albo kompletnie nie mają pojęcia czego chcą i czego szukają albo wręcz przeciwnie – bardzo dobrze wiedzą, jaki chcą osiągnąć efekt ale nie wiedzą jak to osiągnąć. Jednak największy problem, jaki rozwiązuję każdej naszej Parze Młodej to: czas. Oni nie muszą przejmować się organizacją, detalami, papierologią. Od tego jestem ja. Oni w tym czasie mogą zająć się sobą.

Co jest kluczowe przy wyborze konsultanta ślubnego?

Rozmowa. Konsultant ślubny to osoba, z którą Para Młoda będzie się kontaktować przez wiele miesięcy – telefonicznie, mailowo, osobiście. Musi być to coś, ten flow. Musicie się po prostu polubić. Druga sprawa to jego doświadczenie, wiedza – czy wie o czym mówi czy może nie do końca. Czy potrafi wyjaśnić różne tematy dotyczące organizacji ślubu i wesela czy też nie? Warto również zwrócić uwagę na cenę – jeśli jest dużo niższa od pozostałych ofert, jakie otrzymaliście – to coś jest nie w porządku i z czegoś ta niższa cena wynika – albo z braku doświadczenia, wiedzy lub po prostu słabej jakości usługi – wtedy cena jest jedynym czynnikiem, aby przekonać do siebie klienta.

Co jest dzisiaj ważne dla par młodych, które decydują się na ślub?

Komfort, poczucie bezpieczeństwa, zrozumienie. Indywidualne podejście to ich potrzeb i ich wyobrażenia na temat tego ważnego dnia.

Organizujesz też śluby humanistyczne. Opowiedz proszę, za co je cenisz?

Śluby humanistyczne to zdecydowanie najpiękniejsze ceremonie! Są pełne wzruszeń, ciepłych słów Pary Młodej o nich samych, są przepełnione ich historią – są nie do podrobienia! Zawsze powtarzam, że ceremonia humanistyczna to największy wyciskacz łez wszystkich gości i samej Pary Młodej. Ten ślub jest o Was i dla Was a to moim zdaniem jest najważniejsze tego dnia. Dla kontry mogę podać śluby cywilne, gdzie czasami zdarzają się gburowaci i niesympatyczni, spieszący się urzędnicy – to osoby, które zdecydowanie nie powinny udzielać ślubów bo psują ten ważny i intymny moment w relacji dwojga ludzi.

Komu polecasz szczególnie, ceremonię humanistyczną?

Osobom, które pragną czegoś „swojego”. Tak jak oni sobie wymarzyli. Dla tych, którzy wykraczają poza utarte schematy. Dla niewierzących a chcących celebrować swój ślub dłużej niż 15 minut. Dla osób w związkach jednopłciowych, które też chcą powiedzieć sobie „tak”.

Zdradzisz trochę jak wygląda współpraca z celebrantem ślubnym?

Z dobrym celebrantem ślubnym współpraca jest bardzo przyjemna – Para Młoda jest prowadzona za rękę. Każdy element jest szeroko objaśniany, celebrant pomaga Parze Młodej dobrać odpowiedni rytuał czy napisać przysięgę – w naszym kraju samodzielne pisanie przysiąg nie jest rozpowszechnione i może stanowić dla niektórych problem. Jest takim dobrym duchem tej ważnej chwili – poza przeprowadzeniem pięknej ceremonii poda chusteczkę jeśli jest taka potrzeba czy pomoże jeśli komuś zabraknie słów 🙂 To co najwspanialsze we współpracy z celebrantem, z mojej perspektywy jako konsultanta ślubnego, to to, że faktycznie możesz dopasować się do Pary Młodej. Jeśli powiem Ci, że Para chce złożyć sobie przysięgę o północy albo na łódce na środku jeziora – to nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu. A dla każdej innej osoby udzielającej ślubów – już tak.

Jedna złota rada dla młodych – przed organizacją ślubu?

Zaufać ekspertom 🙂 Oni dobrze wiedzą co robią, wiedzą co się sprawdza a co niekoniecznie i ze szczerego serca, na bazie doświadczenia, podpowiedzą Wam najlepsze rozwiązania.

 

O autorce:

Idalia Czarnocka – wedding planner & designer. Planuje kompleksowo i częściowo przyjęcia zarówno dla polskich jak i zagranicznych Par Młodych od 2017 roku. Jest certyfikowanym wedding plannerem oraz wedding designerem i uwielbia projektować przyjęcia dla swoich Par – od pomocy w doborze odpowiednich usługodawców, pasujących do danego przyjęcia, poprzez dobór kolorystyki i przejście do najmniejszych detali, które stanowią o sukcesie dobrze zaprojektowanego wesela.

Szkoli przyszłych konsultantów ślubnych w Zostań Konsultantem Ślubnym – Akademia Plan My Wedding oraz prowadzi szkolenia i konsultacje biznesowe dla usługodawców z branży ślubnej.
Od 2020 jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych.